Jak na ikonický styl Audrey Hepburn

Audrey Hepburn detail řas

Když přemýšlím o nadčasové, ikonické módě, vždycky mi vyvstane na mysl Audrey Hepburn.

Je nejen uctívána za své výkony ve filmech jako jsou Prázdniny v Římě nebo Sabrina, ale je prostě symbolem pro dívčí krásu a klasický styl. Zatímco mohu pokračovat dál a dál, proč je Audrey takovou ikonou ( a ženy opakují její styl po celá léta), tak ve skutečnosti je to i kvůli jejímu nenucenému přístupu k módě a kráse.

Můžeme vidět, že zatímco jiná herečka té doby (krásná Marilyn Monroe, která je jen jedna) byla známá svým očividným sexy stylem, tak Audrey na sebe upoutala pohledy pouze se svým minimalistickým svěžím líčením a klasickým oblečením. Ukázala, že vypadat “in” nemusí být komplikované nebo nepohodlné – a že některé “věci” nikdy nevyjdou z módy.
Naštěstí nemusíš být vítězkou Oscara, abys vypadala bez námahy jako Audrey – stačí vzít jen pár „stránek“ z její knihy!

Zde jsou 3 snadné způsoby, jak tuto ikonickou krásu přenést na sebe a upoutat pohledy svým nádherným, módním vzhledem.

# 1: Černé zkrácené kalhoty + balerýnky = absolutně nadčasové.

Kdyby měla Audrey Hepburn uniformu, tak by to bylo tohle. Je to jednoduchá, neformální a elegantní kombinace – a nikdy nevyjde z módy! Navíc je tenhle outfit mimořádně komfortní – takže perfektní, pokud chceš vypadat stylově, ale nechceš přitom být obětí módy. Jednoduše spáruj elegantní úzké černé kalhoty, které budou cca 10 cm nad kotníky s oblými balerínkami a jsi připravena vyrazit. A kdo ví? Možná se do tohoto vzhledu zamiluješ tak, že se stane i tvojí uniformou!

# 2: Pokud jde o obočí, je nádherně výrazné.

Audrey Hepburnová se nebojí podtrhnout své jedinečné rysy jako je její plné, tmavé obočí! Můžeme vidět, že silné, odvážné obočí může “pozvednout“ a zostřit rysy tváře (a tvoji přirozenou krásu!). A nemusíš mít hned přirozeně silné oblouky obočí jako má Audrey …

Jednoduše vyplň obočí práškovými stíny (ve odstínu trochu tmavším, než je tvoje barva vlasů) pomocí lehce navlhčeného šikmého štětečku. Pak maluj stínem shora mírně mimo přirozený obrys tvého obočí pomocí malých čárek ve směru přirozeného růstu chloupků (to Ti pomůže vyhnout se drsným liniím). A Tvé rysy budou okamžitě vypadat lépe definované – což Ti poskytne úžasný, čerstvý vzhled, který budeš milovat.

# 3: Velkolepé sluneční brýle, které jsou okouzlující

Postava Audrey Hepburnové v Snídani u Tiffanyho ukázala, že dramatické, nadměrně velké sluneční brýle jsou nepostradatelným doplňkem. A kromě toho, že jsou fantastickým módním detailem, chrání také jemnou pokožku kolem očí před sluncem… Takže Tě udělají okouzlující a ještě pomohou zabránit tvorbě vrásek ze slunečních paprsků – dvě mouchy jednou ranou 🙂

A pokud chceš využít tento vzhled a výhody, které z něho vyplývají, rozhodni se určitě pro nadměrné sluneční brýle, které pokryjí částečně i Tvoji tvář. Nezapomeň vybrat ty, které jsou označené jako „100% ochrana proti UV záření“. Tak si budeš jistá, že máš nejenom ochranu před sluncem, kterou potřebuješ, ale vypadáš přitom pořád jako elegantní filmová hvězda.
Cítíš se inspirována?

Doufám, že ano – protože tyhle 3 jednoduché tipy jsou všechno, co potřebuješ, abys mohla objevit svoji vnitřní Audrey 🙂

A vypadat a cítit se jako Hollywoodská královna…

S láskou Petra K.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

K poskytování služeb využíváme cookies. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací.